Loading ...

Den architektury na pavilonu 2019

Datum vydání:: 2020-01-07 07:45:35

Sobotní Den architektury 5.října v rámci celosvětového týdne architektury ve Vizovicích byl vskutku bohatý na déšť. Toto počasí jsme však brali jako velmi tematické, protože mottem našeho speciálního programu bylo slovní spojení „Hurá dovnitř!“ V srdci naší společnosti jsme uvítali kolem 150 návštěvníků. Měli jsme velkou radost z toho, jak uvolněná atmosféra tento svátek architektury charakterizovala. Utvořili jsme dvě skupiny, kdy jednu provázel ředitel naší firmy Stanislav Martinec a druhou marketingový ředitel  Martin Hart.

Na programu byly celkem tři komentované prohlídky. Návštěvníci byli provedeni českým pavilonem pro EXPO 2015 - nyní přebudovaného jako sídlo naší firmy s galerií, firemní modulární jídelnou a výrobními prostory, kde naše moduly jakožto základní prvky našich realizací vznikají. V centru pozornosti byl bezpochyby přemístěný EXPO pavilon, který je ověnčený mnoha oceněními.

O odborný komentář se (jako jeden z autorů pavilonu a jídelny) postaral architekt Michal Krištof z architektonického studia Chybik + Kristof Architects & Urban Designers. Vedle řady zajímavostí o zmíněných realizacích seznámil veřejnost s plánovaným projektem Vývojového inovačního centra modularity, jež prezentoval jako Revoluci v modulární výstavbě. Revoluci v modularitě demonstroval na modelu tohoto vývojového centra.

Obsahově nabité prohlídky by se neobešly bez vydatného občerstvení, které jsme si pro naše hosty sami pod vedením Radima Matyáše připravili . Pochvalné ohlasy na Den architektury ve Vizovicích nám byly odměnou a těšíme se na další již třetí ročník, kdy věříme, žepředstavíme dokončené Vývojové a inovační centrum včetně dokončeného záměru KOMA city.

Video
FIX VIDEO

Hlavní partneři